Что такое ИПСО, почему важно это знать и какие операции сейчас проводит Россия против Украины


 

Починаючи з 28 лютого очевидні ознаки, що Росія посилює психологічний удар на українців. Крім того, вони намагаються використовувати нашу активність. Ключове повідомлення, до якого у підсумку зводяться подібні російські вкиди і дії у тому, що влада і ЗСУ безсилі проти російського вторгнення. Пам’ятайте, що ворог намагається викликати в Україні паніку. Це єдиний для неї спосіб домогтися перемоги на цей момент. 

 - Саме тому Росія збільшує кількість авіанальотів. Суть також у тому, щоб ми частіше чули сигнали повітряної тривоги; - Саме тому в мережі більшає кількість тривожних повідомлень про російські війська із епітетами, наприклад, «кадировці» або «сучасне обладнання»; 

 - Саме тому найближчим часом дуже ймовірні інформаційні провокації ворога з ключовим повідомленням «ЗСУ відступають, влада тікає, контрольованість втрачено»; Свіжі приклади російських фейків зібрано наприкінці матеріалу. 


Що таке ІПСО

Проста розшифровка – інформаційно-психологічна операція. Це дещо видозмінений переклад поняття Psychological Operations, PSYOPS. Значення, якщо максимально спростити, полягає в тому, щоб спочатку вплинути на настрої груп у суспільстві. На наступному етапі поширення таких настроїв прямо позначиться на діях представників цього ж суспільства. ІПСО застосовують і в мирний, і у воєнний час. Під час нинішньої війни йдеться про те, щоб передусім забезпечити загарбнику оптимальні умови для взяття під контроль територій, тобто зробити все, щоб українці не чинили опір російським окупантам.

До елементів ІПСО відносяться дезінформація, пропаганда, перебільшення певної інформації або применшення іншої, диверсії в тилу, кібератаки.


Часто певну інформацію запускають через майданчики пропаганди, щоб надалі вона поширювалася вже самими носіями, ставала «вірусною». Очевидною метою Росії зараз є деморалізація і паніка. Інформація почута «сарафанним радіо» найбільш небезпечна. Люди схильні довіряти оточуючим, особливо якщо одну й ту саму інформацію з певними висновками оточення ширить масово. Часте формулювання - «влада приховує правду», тоді як лише той чи інший Телеграм-канал або чат у Вайбері представляється як єдине надійне джерело інформації.


Однак описані події – це завершальний етап деморалізації суспільства. Перед цим відбувається період «розгойдування психіки», яке здійснюють саме через інформаційні майданчики. Нас намагаються підвести до одного висновку – легше підкоритися ворогу, ніж будь-яким чином опиратися йому.

Комментарии